Dojmy z WebExpo 2010

posted 26.09.2010

Poprvé jsem se letos vydal na WebExpo. Slibovalo zatím nejlepší zážitek z minulých ročníků, věhlasná jména, zajímavá témata a spoustu lidí k poznání a potkání. Něco z toho se splnilo, něco méně. Už na začátek ale řeknu, že peníze vložené do vstupného bych vrátit nechtěl a že zpětným pohledem ty dva dny pokládám za velice užitečné a zajímavé. Snad všichni už si povzdechli nad organizací. Od nepříliš vábného areálu, který navíc o konání akce snad neměl tušení, až po ty drobné věci, které vám chybí při každé přednášce, třeba zásuvky. Nebudu tohle dál rozebírat, co bylo, bylo a já si tím nehodlám kazit dojmy z přednášek. Snad příště to bude lepší (i když tohle lidé vytýkali i na minulých ročnících). Nebudu se rozepisovat o všech přednáškách, ale o těch, které jsem si zapamatoval, ať už dobře nebo špatně.

Karel Minářík - CouchDB

Již o přestávce po přednášce jsem převedl jednu statistickou databázi co máme v MySQL a která má cca 45M záznamů na CouchDB. Nejenže již nemusím stavět webovou aplikaci pro prezentaci dat. Agregační dotaz již netrvá 4,5 min, ale 15 vteřin. Skvěle podáno, ještě lépe vysvětleno. Stejně jako na karmiho přednáškách o gitu je vidět, že ví o čem mluví a že ho to baví.

Jakub Nešetřil - node.js

Po CouchDB druhá pecká WebExpa. Node.js mě nadchnul a jeden z těch důvodů byl J. Nešetřil. Systematicky a srozumitelně, přesto energicky se mu podařilo vtáhnout celé publikum. Připravené příklady a pohotovost při živých ukázkách udělali své.

Fabien Potencier - Symfony 2

Fabiena jsem již slyšel na Libertyvasion 2010, takže už jsem přednášku jednou slyšel. Nic to ale neměnilo na kvalitě přednesu a i obsahu. Děsivá byla pak angličtina lidí, co se ptali po talku. Czenglish je proti tomu rajská hudba.

L. Marvan a P. Douša - Uživatelské testování live

Pro mě novinka, neboť testování dělal někdo jiný ve firmě a sám na něj bohužel nemám čas (nebo jsem si to myslel). Lukáš Marvan předvedl jak jednoduché to ve skutečnosti je. Povedlo se to, vypadalo to autenticky a spoustu lidí se naučilo něco, co mělo dávno znát (včetně mě).

David Grudl - Nette 2

Pro lidi sledující vývoj Nette tam nebylo příliš mnoho nového. Nette jde ale správným směrem, David Grudl je super přednášející a AJAX na konci byl opravdu efektní (i když z toho jde trochu strach, dobře bych si rozmyslel, než bych to použil). Na konec snad jen jediné. V jídle vybíravý nejsem, to co ale podávali v místní jídelně by na žádnou konferenci patřit nemělo.

Další zajímavé souhrny zážitků a dojmů

comments powered by Disqus