Hello foodpanda!

posted 07.11.2014

V červnu jsme si s K. udělali krátký výlet na víkend do Berlína. Ve čtvrtek našla ubytování v Neuköllnu, v pátek po práci jsme vyrazili na cestu. U Mělníka jsme rychle zjistili, že nemáme absolutně žádný plán nebo představu, co se tam dá dělat. Nakonec to dopadlo tak, že památky jsme navštívili asi dvě, za zbytek víkendu jsme ale vymetli Weser Straße v Kreuzbergu přes burgery, víno i paleo restauraci, v Café Rix jsme objevili místo, kde se podává snídaně do pěti a v neděli jsme oči mohli nechat na krámech na blešáků na Maybach Ufer. Zpátky jsme se vraceli hrozně spokojení a já si řekl, že jednou odpovím nabrnkávačům na Linkedinu, kteří zrovna přišli s neodolatelnou nabídkou v srdci říše…

O několik málo měsíců později, dvacátého osmého října, jsem sednul na EC 174 Jan Jesenius a první pondělí v listopadu jsem nastoupil do foodpandy. Bylo na čase jít zas o dům dál.

Bylo by kýčovitý řikat, kolik jsem se toho v LMC naučil, sehraná parta z Jobs.cz se ale neopouštěla úplně snadno. Za letošní rok jsme posunuli web o obrovský kus, zjistili, kterým směrem dál, a vidět novou titulku na produkci byla veliká satisfakce. S tím mě to ale začalo táhnout za nečím novým.

Tým #5, krycí jméno Special Task Team, jsem já s dvěma Poláky, Kamilem a Damiánem (poprvé jsem Poláky programátory potkal na ICPC a mám velký respekt k jejich vývojářům obecně). Máme na starosti novou samoobsluhu pro prodejce a poslední týden jsme trávili jejím prototypováním. Hrubý plán je frontend v Angularu, mezivrstva pro REST v NodeJS nebo v Symfony a připravit API vrstvu do zbytku našich systémů, které se snažíme spojit přes SOA (ne SOAP). Rychle nahodíme, vyzkoušíme vyždímat jaký to má výkon a zkusíme jestli v tom zvládneme psát udržitelný kód. Pokud ano, jde se dál, pokud ne, zahodíme a opakujeme.

Po prvním týdnu musím hlásit jen spokojenost a příjemnou únavu a už jsem opět v režimu, kdy mi dochází, kolika řešením jsem se vyhýbal jen ze strachu a z nejistoty. Budu psát dál a rozhodně budu mít dost materiálu pro blog o Symfony, první bude o tom, jak jsme stáhli čas načítání na 15ms. Přichystám i příručku pro přistěhování se do Německa, ať tu nejsem sám.

Mimochodem, v LMC pro Jobs stále hledají PHP vývojáře a já tu firmu pokládám za jedno z nejpřátelštějších pracovních prostředí co jsem viděl. Pokud byste chtěli do Berlína, my taky bereme s otevřenou náručí.

comments powered by Disqus